Els Veterans B del CP Congrés pugen a la Lliga Catalana A

Després de guanyar al Valldoreix (2-8), el nostre club s’assegura dos equips de veterans a la màxima categoria la propera temporada

01/06/2016

Amb una inapelable victòria a Sant Cugat contre el CH Valldoreix (2-8), els Veterans B del Club Patí Congrés han acabat aquest dimarts la temporada a la Lliga Catalana de Veterans B certificant l’ascens a la Lliga A, en la que la propera temporada es trobaran amb el nostre equip A.

En el seu últim partit, els Veterans B del CP Congrés, equip que s’havia creat aquesta temporada, no ha fallat i s’han assegurat una de les dues places d’ascens a la màxima categoria, ja que han sumat 59 punts amb 19 victòries, 2 empats i només 3 derrotes i el Ripollet A, tercer classificat i al que encara el falta jugar dos encontres, ja no el pot atrapar. El partit pendent que precisament el Ripollet A ha de jugar contra el Canet, segon a tres punts del Congrés i amb el gol-average guanyat, haurà de decidir el campió de la categoria.

Moltes felicitats, equip!

Imatges per la història del Clàssic

2015
2016
2018
2020. Pandemia
2021
2022
2023