El CP Congrés torna a participar al Firem-nos, la festa solidària amb les escoles del barri de la Sagrera

El nostre club va oferir un taller de patinatge i hoquei i va donar un euro a l’associació La Sagrera Es Mou per cada nen o nena que es va posar uns patins

Un any més, el Club Patí Congrés va estar present al Firem-nos, la festa solidària de les escoles publiques de Primària del barri de la Sagrera organitzada per l’associació La Sagrera es Mou, que diumenge 27 de maig va celebrar la seva sisena edició a la plaça Jardins d’Elx.

Com és habitual, el CP Congrés va oferir un taller de patinatge per a tots els nens i nenes del barri que volguessin provar la sensació de patinar o agafar un estic d’hoquei sota la coordinació d’Enric Mirabet, responsable de l’Àrea Social del CP Congrés, i la col·laboració de joves jugadors del club com Jordi Martínez, David Valiente i Pau Alcázar.

El nostre club va donar un euro per cada un dels nens i nenes que es van posar els patins durant la festa solidària.

Moltes gràcies a tots!

Imatges per la història del Clàssic

2015
2016
2018
2020. Pandemia
2021
2022
2023