El nou Poliesportiu Camp del Ferro es començarà l’últim trimestre de 2017

La web de l’Ajuntament de Barcelona informa sobre la nova instalació on es reubicarà el nostre club

05/12/2016

La pàgina web de l’Ajuntament de Barcelona informa aquest diumenge del Poliesportiu Camp del Ferro de la Sagrera, on s’ubicarà el nostre club en un futur inmediat. Segons les previsions, es començarà a construir l’últim trimestre de 2017 i el termini d’execució serà de 18 mesos.

Segons s’informa, al districte de Sant Andreu l’Ajuntament construirà untriple pavelló poliesportiu, que s’edificarà en una part de la parcel·la de 26.600 metres quadrats destinada a equipaments i zona verda, en concret la part situada al carrer del Pare Manyanet, 40.

En aquest equipament nou es podrà practicar bàsquet, futbol, hoquei sobre patins o patinatge artístic, entre molts altres esports. En total disposarà de 7.600 metres quadrats de superfície construïda.

El poliesportiu nou donarà servei a les entitats de la zona i cobrirà la necessitat de reubicar tant al nostre club com a l’Associació Esportiva Sant Andreu.

La informació referida la teniu en aquest enllaç

http://ajuntament.barcelona.cat/esports/ca/noticia/nous-equipaments-esportius-al-turze-de-la-peira-i-la-sagrerac

Imatges per la història del Clàssic

2015
2016
2018
2020. Pandemia
2021
2022
2023