Els equips d’hoquei del club incorporaran la propera temporada el nom i el logo d’aquesta associació benèfica

11/05/2016

El Club Patí Congrés i l’associació La Sagrera es Mou han arribat a un acord de col·laboració per mitjà del qual la nostra entitat farà difusió, de manera similar a la que el FC Barcelona fa d’Unicef, de la tasca solidària d’aquesta associació que combat la pobresa i l’exclusió social i que acaba de celebrar el seu cinquè aniversari.

L’acord, proposat per la junta directiva del Club Patí Congrés i aprovat per unanimitat per l’assemblea general de La Sagrera es Mou celebrada el passat 4 de maig, consisteix en una sèrie d’actuacions que la nostra entitat portarà a terme amb l’objectiu de donar a conèixer les actuacions de caire solidari de La Sagrera es Mou.Per mitjà de l’acord, la temporada vinent el Club Patí Congrés inscriurà tots els equips de la seva secció d’hoquei, entre ells el que milita a Primera Nacional Catalana, amb el nom oficial de Club Pati Congres-La Sagrera es Mou i incorporarà a les seves equipacions el logo de l’associació. De la mateixa manera, tots els ingressos que el club generi en el Trofeu la Diada, que cada inici de temporada serveix de presentació dels equips d’hoquei patins i i inclou una exhibició de la secció de patinatge, aniran destinats a La Sagrera es Mou.

El Club Patí Congrés es compromet també a fer promocions de recollida d’aliments per a la Sagrera es Mou en els principals actes organitzats per les dues seccions de l’entitat i a sensibilitzar a la gent a fer de voluntaris en les diferents campanyes que es duguin a terme.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Deixa un comentari